Financial Conduct Authority Number 480802

Ubezpieczenie Family Income Benefits

Jest to stosunkowo mało popularny rodzaj ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii, choć tego typu polisa może skutecznie zabezpieczyć naszą rodzinę na wypadek śmierci jednego z partnerów czy małżonków.

Jest to polisa terminowa, zapewniająca ( w przypadku śmierci ubezpieczonego) regularne miesięczne wypłaty. Wypłaty środków nie są dożywotnie i kończą się wraz z końcem polisy. Co to w praktyce oznacza? Załóżmy, że polisa została wykupiona na 20 lat, ale ubezpieczony zmarł po 5 latach od jej wykupienia. W takiej sytuacji przez kolejne 15 lat rodzina co miesiąc będzie otrzymywać wypłaty. Bardzo ważne jest również to, że wypłacana kwota jest wolna od podatku.

Masz pytania? Chciałbyś zabezpieczyć dochody swojej rodziny? Zadzwoń do nas!

Zapewnienie dobrego bytu naszym bliskim zdaje się być oczywistym priorytetem, a jednak wielu wciąż uważa ubezpieczenie na życie za luksus, a nie konieczność. Nietrudno wyobrazić sobie konsekwencje finansowe, z jakimi radzić musiałaby sobie nasza rodzina, gdyby coś złego nam się stało. Z tego powodu, kwestia ubezpieczenia na życie powinna być oczywista, a w UK jest to nie tylko bardzo proste i łatwo dostępne rozwiązanie, ale również opłacalne, ponieważ możemy oczekiwać wypłaty w wysokości nawet kilkuset tysięcy funtów zarówno w wypadku śmierci, jak i zdiagnozowania choroby śmiertelnej.

Mimo ogromnych korzyści, ubezpieczenie na życie w UK jest bardzo tanie. Opłaty mogą wynosić nawet 5 funtów miesięcznie, w zależności od warunków. Należy jednak mieć na uwadze następujące czynniki, które mają wpływ na wysokość składek ubezpieczeniowych, czyli:

  • Wiek
  • Palenie tytoniu
  • Masa ciała
  • Obecny stan zdrowia
  • Kwota zabezpieczenia
  • Okres trwania polisy

Wiele z tych czynników nie zależy od nas i nie jesteśmy samodzielnie ocenić ich wpływu na cenę polisy czy też jej zakres.

Właśnie w tym możemy Ci pomóc. Dzięki naszej znajomości rynku w jego bieżącej formie, możemy dobrze dopasować wszystkie elementy ubezpieczenia do Twoich potrzeb i oczekiwań. Otrzymasz polisę ubezpieczeniową, która nie tylko zapewni zabezpieczenie dla Twoich bliskich w najlepszym dla Ciebie wymiarze, ale również nie przeciąży Cię finansowo. Możesz liczyć na naszą pomoc – zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami, a jeden z naszych doświadczonych doradców skontaktuje się z Tobą, aby zapoznać się z Twoimi potrzebami i zaproponować konkurencyjną ofertę bez żadnych zobowiązań z Twojej strony. W tej chwili możesz również do nas zadzwonić pod numer: 07754 065691 lub 020 3137 0500.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

dotyczące ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii

  Ubezpieczenia w UK

Czy trzeba znać język angielski, żeby otrzymać polisę?

Tak, potrzebna jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. W języku angielskim sporządzane są wszelkie dokumenty i w tym języku odbywa się również cała komunikacja z firmami ubezpieczeniowymi. W razie potrzeby, służymy z pomocą, wyjaśniając wszelkie nieścisłości.

Jakie czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia w UK?

Głównym kryterium decydującym jest wiek. Nie bez znaczenia są również czynniki wpływające na zdrowie, takie jak palenie tytoniu. Oczywiście o cenie decyduje również zakres i rodzaj ubezpieczenia.

Od kiedy ubezpieczenie jest aktywne?

W większości przypadków, ubezpieczenie jest aktywne od momentu zaakceptowania go przez ubezpieczyciela.

Czy ubezpieczenie wciąż będzie aktywne jeśli zdecyduję się powrócić do Polski?

Tak jest w większości wypadków. Polisa ubezpieczeniowa może być kontynuowana po zmianie miejsca zamieszkania w obrębie UE. Jeśli zdecydujesz się na powrót do Polski, to takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, z uwagi na to, że polisy w Polsce są zazwyczaj droższe. By mieć pewność, że możemy tak postąpić, najlepiej jest skontaktować się z doradcą, żeby wszystko potwierdzić.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać ubezpieczenie?

To zależy od ubezpieczyciela – każdy wyznacza własne warunki. Elementem wspólnym jest jednak konieczność bycia rezydentem Wielkiej Brytanii.

Zobacz inne usługi z zakresu

Doradztwa finansowego w UK

Kredyty Hipoteczne

Jako doradcy hipoteczni z dostępem do wszystkiego co na rynku, wyjaśnimy Ci, jak dana pożyczka ma się do Twoich specyficznych potrzeb i preferencji.

Kredyt pod wynajem

Jedną z najpopularniejszych form inwestycji w UK jest kupno domu na wynajem. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję na Twoje warunki, dzięki czemu nie wydasz zbyt wiele, a Twoja inwestycja się opłaci.

Ochrona finansowa

Ochrona finansowa polega na tym, abyś miał możliwość zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę i osoby od Ciebie zależne finansowo na wypadek śmierci, choroby, następstw wypadków lub bezrobocia.

Planowanie emerytalne

Służymy pomocą, jeżeli już jesteś na emeryturze i chciałbyś dokonać przeglądu swoich świadczeń, lub jeżeli nosisz się z zamiarem zainwestowania w przyszłą emeryturę.

Ubezpieczenie na życie

Dzięki naszej znajomości rynku w jego bieżącej formie, możemy dobrze dopasować wszystkie elementy ubezpieczenia do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia dla firm

Ubezpieczenie przedsiębiorstwa jest polisą ubezpieczeniową dla najważniejszych ludzi w firmie, włączając w to Ciebie jako dyrektora lub partnera, oraz pracowników o podstawowym znaczeniu dla biznesu.

Twój dom może zostać przejęty za długi, jeżeli nie spłacasz kredytu hipotecznego w terminie. Niektóre formy pożyczek inwestycyjnych nie są regulowane przez Financial Conduct Authority. Pisanie testamentów nie jest regulowane przez Financial Conduct Authority. City and Country Financial Services jest reprezentantem New Leaf Distribution Limited która jest autoryzowana i nadzorowana przez Financial Conduct Authority Number 460421. Zarejestrowana w Anglii nr. 5520001. Zarejestrowany adres: Princess Caroline House, 1 High Street, 1st Floor, Southend on Sea SS1 1JE. | Polityka Prywatności