Financial Conduct Authority Number 480802

FAQ

Pytania najczęściej zadawane naszym specjalistom

Nasza firma oferuje szereg usług finansowych w UK. Niezależnie od tego, czy poszukujesz doradztwa finansowego, pomocy z hipoteką, inwestycjami, planowaniem emerytalnym – możemy Ci pomóc. Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących wszystkich naszych usług. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe, dlatego zapewniają najwyższy standard obsługi, a udzielone przez nich odpowiedzi są rzetelne i merytoryczne, dlatego powinny rozwiać wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić.

Jeśli mimo wszystko nie znajdziesz tu odpowiedzi na nurtujące Cię pytania skontaktuj się z nami – wyjaśnimy wszystko, co może Ci się wydawać niejasne.

  Hipoteki w UK

Jakie wyróżnia się rodzaje kredytów hipotecznych w UK?

Kredyty hipoteczne w UK można podzielić na Capital Repayment Mortgage (ze spłatą odsetek i kapitału) oraz Interest-Only Mortgage (ze spłatą samych odsetek).

Jakie plany spłaty są dostępne?

Wyróżnia się następujące warianty:

  • Fixed (stała stopa oprocentowania)
  • Offset (powiązany z oszczędnościami)
  • Tracker (zmienna stopa oprocentowania)
  • Discounted (obniżona stopa oprocentowania)
Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny w UK?

Aby otrzymać kredyt na dom lub mieszkanie, należy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową (mortgage affordability). Doradca finansowy ustalający zdolność może wtedy wystosować tak zwane „Decision in Principle”, które jest potwierdzeniem zdolności kredytowej.

Ile będzie wynosić mój kredyt i jak wysokie byłyby raty?

Najpewniejsze informacje na ten temat możesz uzyskać od doradcy finansowego. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i podaj mu wszelkie potrzebne dane, a oszacujemy wysokość Twojego kredytu oraz rat.

  Inwestycje w UK

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne w UK?

Fundusze inwestycyjne stanowią jedną z form lokowania i pomnażania kapitału. To, jaki fundusz jest dla Ciebie najlepszy, zależy od tego, co chcesz osiągnąć i jakie jest Twoje ryzyko finansowe. Nasza firma pomoże Ci w doborze inwestycji dostosowanych do Twoich potrzeb, bazując na Twoim ryzyku finansowym.

Jakie są zalety inwestycji na giełdzie?

London Stock Exchange (LSE) – londyńska giełda – to jedna z najstarszych giełd na świecie, co czyni ją również jedną z najlepszych i najbardziej wiarygodnych. Inwestowanie na giełdzie jest jednym z najlepszych sposobów na inwestycje długofalowe. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem – inwestycja nie musi nam się zwrócić, a możemy na niej być nawet stratni.

Co wyróżnia lokaty?

Lokata to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania pieniędzy. Cechuje je dość niskie oprocentowanie, które jest tym większe, im dłuższy jest czas trwania lokaty. Należy jednak pamiętać, że wybranie środków z lokaty przed jej planowanym zakończeniem może wiązać się z pewnymi konsekwencjami w postaci straty oprocentowania, które lokata zdążyła już wygenerować.

Jak wybrać najlepszy sposób oszczędności?

Oszczędzać można na wiele sposobów i to, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, zależy od wielu czynników. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki sposób oszczędności będzie optymalny w Twojej sytuacji, skontaktuj się z naszym konsultantem.

  Ubezpieczenia

Czy trzeba znać język angielski, żeby otrzymać polisę?

Tak, potrzebna jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. W języku angielskim sporządzane są wszelkie dokumenty i w tym języku odbywa się również cała komunikacja z firmami ubezpieczeniowymi. W razie potrzeby, służymy z pomocą, wyjaśniając wszelkie nieścisłości.

Jakie czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia w UK?

Głównym kryterium decydującym jest wiek. Nie bez znaczenia są również czynniki wpływające na zdrowie, takie jak palenie tytoniu. Oczywiście o cenie decyduje również zakres i rodzaj ubezpieczenia.

Od kiedy ubezpieczenie jest aktywne?

W większości przypadków, ubezpieczenie jest aktywne od momentu zaakceptowania go przez ubezpieczyciela.

Czy ubezpieczenie wciąż będzie aktywne jeśli zdecyduję się powrócić do Polski?

Tak jest w większości wypadków. Polisa ubezpieczeniowa może być kontynuowana po zmianie miejsca zamieszkania w obrębie UE. Jeśli zdecydujesz się na powrót do Polski, to takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, z uwagi na to, że polisy w Polsce są zazwyczaj droższe. By mieć pewność, że możemy tak postąpić, najlepiej jest skontaktować się z doradcą, żeby wszystko potwierdzić.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać ubezpieczenie?

To zależy od ubezpieczyciela – każdy wyznacza własne warunki. Elementem wspólnym jest jednak konieczność bycia rezydentem Wielkiej Brytanii.

  Inne

Dlaczego warto spisać testament?

W przypadku, gdy nie sporządzisz testamentu, nie masz wpływu na to, jak Twoja własność i środki finansowe zostaną rozdysponowane po Twojej śmierci. Wszystko wtedy odbywa się zgodnie z odgórnymi wytycznymi, dlatego warto zapoznać się z nimi i sporządzić testament, który potencjalnie lepiej odzwierciedli Twoje życzenia. Nawet jeśli nie posiadasz wielkiego majątku, ale masz dzieci, warto spisać testament dla zabezpieczenia ich bytu. W przypadku, kiedy oboje rodziców umiera i nie ma testamentu, uściślającego opiekunów prawnych sąd decyduje o wyznaczeniu rodziny zastępczej. Pisząc testament możemy uniknąć takich skrajnych sytuacji i niepewnego losu naszych dzieci.

Czym jest LPA i dlaczego warto go sporządzić?

LPA, czyli Lasting Power of Attorney, jest to dokument, który zabezpiecza Twój byt oraz umożliwia zarządzanie majątkiem na wypadek sytuacji, w której straciłeś zdolność podejmowania samodzielnych decyzji, np. w wyniku wypadku lub choroby. Dzięki LPA możesz samodzielnie wskazać zaufane osoby, które będą odpowiedzialne za Ciebie i Twoje sprawy materialne.

Dlaczego warto rozważyć planowanie emerytalne?

O ile w UK można liczyć na emeryturę, to nie da się zlekceważyć faktu, że stawki nie są najwyższe i bez rozsądnego planowania emerytalnego nie możemy liczyć na zbyt dostatnie życie na emeryturze. Z planowaniem emerytalnym możemy zagwarantować sobie lepszy byt na przyszłość.

Kiedy najlepiej zacząć planowanie emerytalne?

Inwestowanie w przyszłą emeryturę najlepiej zacząć jak najwcześniej – im szybciej zaczniesz odkładać, tym więcej środków będziesz mieć do dyspozycji na emeryturze.

Czym są ubezpieczenia personalne/rodzinne?

Ubezpieczenia personalne/rodzinne pozwalają na zabezpieczenie się na wypadek różnych, nieprzewidzianych sytuacji życiowych. W naszej firmie oferujemy cztery podstawowe typy takich ubezpieczeń, czyli:

  • ubezpieczenia na życie,
  • ubezpieczenia na życie poszerzone o choroby,
  • ubezpieczenia dochodu,
  • Family Income Benefit – zapewnienie dochodu rodzinie

Dowiedz się więcej o usługach

City & Country Financial Services

Kredyty Hipoteczne

Jako doradcy hipoteczni z dostępem do wszystkiego co na rynku, wyjaśnimy Ci, jak dana pożyczka ma się do Twoich specyficznych potrzeb i preferencji.

Kredyt pod wynajem

Jedną z najpopularniejszych form inwestycji w UK jest kupno domu na wynajem. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję na Twoje warunki, dzięki czemu nie wydasz zbyt wiele, a Twoja inwestycja się opłaci.

Ochrona finansowa

Ochrona finansowa polega na tym, abyś miał możliwość zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę i osoby od Ciebie zależne finansowo na wypadek śmierci, choroby, następstw wypadków lub bezrobocia.

Planowanie emerytalne

Służymy pomocą, jeżeli już jesteś na emeryturze i chciałbyś dokonać przeglądu swoich świadczeń, lub jeżeli nosisz się z zamiarem zainwestowania w przyszłą emeryturę.

Ubezpieczenie na życie

Dzięki naszej znajomości rynku w jego bieżącej formie, możemy dobrze dopasować wszystkie elementy ubezpieczenia do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia dla firm

Ubezpieczenie przedsiębiorstwa jest polisą ubezpieczeniową dla najważniejszych ludzi w firmie, włączając w to Ciebie jako dyrektora lub partnera, oraz pracowników o podstawowym znaczeniu dla biznesu.

Twój dom może zostać przejęty za długi, jeżeli nie spłacasz kredytu hipotecznego w terminie. Niektóre formy pożyczek inwestycyjnych nie są regulowane przez Financial Conduct Authority. Pisanie testamentów nie jest regulowane przez Financial Conduct Authority. City and Country Financial Services jest reprezentantem New Leaf Distribution Limited która jest autoryzowana i nadzorowana przez Financial Conduct Authority Number 460421. Zarejestrowana w Anglii nr. 5520001. Zarejestrowany adres: Princess Caroline House, 1 High Street, 1st Floor, Southend on Sea SS1 1JE. | Polityka Prywatności