Financial Conduct Authority Number 480802

Ubezpieczenia dla firm

Każde przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników o kluczowych kompetencjach, których doświadczenie, posiadane know-how, czy też wyjątkowe umiejętności mają realny wpływ na rozwój, czy nawet funkcjonowanie firmy.
Co więc stałoby się, gdyby taka osoba zmarła lub ciężko zachorowała? Mogłoby to skutkować poważnymi stratami finansowymi, a nawet zamknięciem przedsiębiorstwa.

Każda firma w Wielkiej Brytanii musi posiadać ubezpieczenie Employer’s Liability Insurance. Wymóg ten dotyczy również osób pracujących w trybie self-employed.

Jeśli do celów służbowych wykorzystywane są pojazdy, dodatkowo obowiązkowe jest wykupienie Commercial Vehicle Insurance. W ramach dodatkowego zabezpieczenia dla firm dostępne są również inne typy ubezpieczeń, m.in.:

 • Commercial property insurance – czyli zabezpieczenie mienia firmy,
 • Liability insurance – ochrona przed roszczeniami klientów, w ramach której wyróżnia się następujące typy ubezpieczeń:
  1. Product liability,
  2. Public liability,
  3. Professional indemnity,
  4. Officers liability,
 • Key person insurance – ubezpieczenie zapewniające zrekompensowanie strat doznanych w wyniku śmierci lub niezdolności do pracy ważnego członka firmy,
 • Shareholder protection – jest to ubezpieczenie na wypadek śmierci akcjonariusza, zapewniające w miarę bezstresowe przebrnięcie przez wszystkie formalne aspekty związane z tą sytuacją. Ubezpieczenie to wiąże się z koniecznością podpisania umów prawnych, określających zarządzanie akcjami po zmarłym.
 • Relevant life – ubezpieczenie od śmierci płatne przez firmę, ale wypłacane osobom uposażonym.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wypełnij ten formularz, a jeden z naszych doświadczonych doradców skontaktuje się z Tobą, aby zapoznać się z Twoimi potrzebami i zaproponować konkurencyjną ofertę bez żadnych zobowiązań z Twojej strony. W tej chwili możesz również do nas zadzwonić pod numer: 07754 065691 lub 020 3137 0500.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

dotyczące ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii

  Ubezpieczenia w UK

Czy trzeba znać język angielski, żeby otrzymać polisę?

Tak, potrzebna jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. W języku angielskim sporządzane są wszelkie dokumenty i w tym języku odbywa się również cała komunikacja z firmami ubezpieczeniowymi. W razie potrzeby, służymy z pomocą, wyjaśniając wszelkie nieścisłości.

Jakie czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia w UK?

Głównym kryterium decydującym jest wiek. Nie bez znaczenia są również czynniki wpływające na zdrowie, takie jak palenie tytoniu. Oczywiście o cenie decyduje również zakres i rodzaj ubezpieczenia.

Od kiedy ubezpieczenie jest aktywne?

W większości przypadków, ubezpieczenie jest aktywne od momentu zaakceptowania go przez ubezpieczyciela.

Czy ubezpieczenie wciąż będzie aktywne jeśli zdecyduję się powrócić do Polski?

Tak jest w większości wypadków. Polisa ubezpieczeniowa może być kontynuowana po zmianie miejsca zamieszkania w obrębie UE. Jeśli zdecydujesz się na powrót do Polski, to takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, z uwagi na to, że polisy w Polsce są zazwyczaj droższe. By mieć pewność, że możemy tak postąpić, najlepiej jest skontaktować się z doradcą, żeby wszystko potwierdzić.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać ubezpieczenie?

To zależy od ubezpieczyciela – każdy wyznacza własne warunki. Elementem wspólnym jest jednak konieczność bycia rezydentem Wielkiej Brytanii.

Zobacz inne usługi z zakresu

Doradztwa finansowego w UK

Kredyty Hipoteczne

Jako doradcy hipoteczni z dostępem do wszystkiego co na rynku, wyjaśnimy Ci, jak dana pożyczka ma się do Twoich specyficznych potrzeb i preferencji.

Kredyt pod wynajem

Jedną z najpopularniejszych form inwestycji w UK jest kupno domu na wynajem. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję na Twoje warunki, dzięki czemu nie wydasz zbyt wiele, a Twoja inwestycja się opłaci.

Ochrona finansowa

Ochrona finansowa polega na tym, abyś miał możliwość zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę i osoby od Ciebie zależne finansowo na wypadek śmierci, choroby, następstw wypadków lub bezrobocia.

Planowanie emerytalne

Służymy pomocą, jeżeli już jesteś na emeryturze i chciałbyś dokonać przeglądu swoich świadczeń, lub jeżeli nosisz się z zamiarem zainwestowania w przyszłą emeryturę.

Ubezpieczenie na życie

Dzięki naszej znajomości rynku w jego bieżącej formie, możemy dobrze dopasować wszystkie elementy ubezpieczenia do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia dla firm

Ubezpieczenie przedsiębiorstwa jest polisą ubezpieczeniową dla najważniejszych ludzi w firmie, włączając w to Ciebie jako dyrektora lub partnera, oraz pracowników o podstawowym znaczeniu dla biznesu.

Twój dom może zostać przejęty za długi, jeżeli nie spłacasz kredytu hipotecznego w terminie. Niektóre formy pożyczek inwestycyjnych nie są regulowane przez Financial Conduct Authority. Pisanie testamentów nie jest regulowane przez Financial Conduct Authority. City and Country Financial Services jest reprezentantem New Leaf Distribution Limited która jest autoryzowana i nadzorowana przez Financial Conduct Authority Number 460421. Zarejestrowana w Anglii nr. 5520001. Zarejestrowany adres: Princess Caroline House, 1 High Street, 1st Floor, Southend on Sea SS1 1JE. | Polityka Prywatności