Financial Conduct Authority Number 480802

Testamenty

Jeżeli nie sporządzisz testamentu, Twój majątek może nie przejść na własność osób, którym chciałbyś go przekazać. Z kolei, jeżeli odejdziesz bez spadkobierców, prawo będzie rozporządzać Twoimi aktywami. Sporządzenie testamentu jest jedynym sposobem na to, by mieć jakąkolwiek kontrolę nad tym, jak rozporządzone będzie nasze mienie po śmierci.

Osoby, które umierają nie pozostawiwszy testamentu, narażają swoje rodziny na długotrwałe porządkowanie skomplikowanych spraw finansowych. Dodatkowo pieniądze, których Twoja rodzina potrzebuje, nie zawsze będą do dyspozycji wtedy, kiedy jest to niezbędne, dlatego warto przygotować się na taką ewentualność. Spisanie testamentu może ułatwić naszej rodzinie wiele spraw, z którymi i tak ciężko jest stawiać czoła w obliczu tragedii.

Sporządzenie testamentu pozwala określić, kto zajmie się Twoimi sprawami, gdy Cię zabraknie. Można również zdecydować o tym, kto będzie pełnił rolę opiekuna dzieci pozostawionych bez rodzica.

Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie lubi myśleć o sporządzeniu testamentu. Niemniej jednak, to jedna z najważniejszych czynności planowania finansowego, którą każdy powinien przeprowadzić. Dodatkowo sporządzenie testamentu jest bardzo proste i stosunkowo tanie, a z odpowiednią pomocą i przygotowaniem może dać poczucie spokoju, dając nam pewność, że po naszej śmierci formalności nie będzie zbyt wiele.

Dlaczego warto sporządzić testament?

 • Bez testamentu sąd decyduje o losie Twoich dzieci,
 • Nie masz wpływu na to, co się stanie z Twoim majątkiem,
 • Spadek Twojego współmałżonka może zostać ograniczony – majątek
 • Jeśli Twój związek nie jest sformalizowany Twój życiowy partner nie ma praw do Twojego majątku ( oczywiście jest możliwość dochodzenia swoich praw w sądzie, jednak takie sprawy są dosyć skomplikowane i czasochłonne)
 • Jeśli posiadasz dzieci z pierwszego małżeństwa również mogą one nie mieć praw do Twojego majątku,
 • Wysoki podatek od spadków – planowanie pod kątem podatku od spadków (Inheritance Tax) jest bardzo ważne, szczególnie jeśli nasze aktywa rosną. Dla nieruchomości o wartości powyżej 325 000 funtów wynosi on aż 40% . Decydując się na testament masz większą kontrolę nad kwotą podatku, ponieważ możesz uwzględnić w nim darowizny.

Wciąż zastanawiasz się czy warto sporządzić testament? Jak go sporządzić lub co w nim zawrzeć? Skontaktuj się z nami. Jeden z naszych konsultantów udzieli Ci wszelkich niezbędnych porad, pomoże Ci zrozumieć żargon prawny i zapewni, że testament będzie prawomocny. Przeprowadzimy Cię przez całą procedurę i fachowo wesprzemy przy planowaniu podziału majątku.

Prosimy o wypełnienie tego formularza, a jeden z naszych doradców skontaktuje się z Tobą, aby omówić Twoją sytuację. W tej chwili możesz również do nas zadzwonić pod numer: 07754 065691

Zapewnienie dobrego bytu naszym bliskim zdaje się być oczywistym priorytetem, a jednak wielu wciąż uważa ubezpieczenie na życie za luksus, a nie konieczność. Nietrudno wyobrazić sobie konsekwencje finansowe, z jakimi radzić musiałaby sobie nasza rodzina, gdyby coś złego nam się stało. Z tego powodu, kwestia ubezpieczenia na życie powinna być oczywista, a w UK jest to nie tylko bardzo proste i łatwo dostępne rozwiązanie, ale również opłacalne, ponieważ możemy oczekiwać wypłaty w wysokości nawet kilkuset tysięcy funtów zarówno w wypadku śmierci, jak i zdiagnozowania choroby śmiertelnej.

Mimo ogromnych korzyści, ubezpieczenie na życie w UK jest bardzo tanie. Opłaty mogą wynosić nawet 5 funtów miesięcznie, w zależności od warunków. Należy jednak mieć na uwadze następujące czynniki, które mają wpływ na wysokość składek ubezpieczeniowych, czyli:

 • Wiek
 • Palenie tytoniu
 • Masa ciała
 • Obecny stan zdrowia
 • Kwota zabezpieczenia
 • Okres trwania polisy

Wiele z tych czynników nie zależy od nas i nie jesteśmy samodzielnie ocenić ich wpływu na cenę polisy czy też jej zakres.

Właśnie w tym możemy Ci pomóc. Dzięki naszej znajomości rynku w jego bieżącej formie, możemy dobrze dopasować wszystkie elementy ubezpieczenia do Twoich potrzeb i oczekiwań. Otrzymasz polisę ubezpieczeniową, która nie tylko zapewni zabezpieczenie dla Twoich bliskich w najlepszym dla Ciebie wymiarze, ale również nie przeciąży Cię finansowo. Możesz liczyć na naszą pomoc – zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami, a jeden z naszych doświadczonych doradców skontaktuje się z Tobą, aby zapoznać się z Twoimi potrzebami i zaproponować konkurencyjną ofertę bez żadnych zobowiązań z Twojej strony. W tej chwili możesz również do nas zadzwonić pod numer: 07754 065691 lub 020 3137 0500.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

odnośnie Hipotek w Wielkiej Brytanii

  Hipoteki w UK

Jakie wyróżnia się rodzaje kredytu hipotecznego w UK?
Kredyty hipotyczne w UK można podzielić na Capital Repayment Mortgage (ze spłatą odsetek i kapitału) oraz Interest Only Mortgage (ze spłatą samych odsetek).
Jakie plany spłaty są dostępne?
Wyróżnia się następujące warianty:

 • Fixed (stała stopa oprocentowania)
 • Offset (powiązany z oszczędnościami)
 • Tracker (zmienna stopa oprocentowania)
 • Stepped (stopniowana stopa oprocentowania)
 • Discounted (obniżona stopa oprocentowania)
 • Capped rate (z ustaloną górną granicą stopy oprocentowania)
 • Current account (powiązany z wpływami na konto
Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny w UK?
Aby otrzymać kredyt na dom lub mieszkanie, należy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową (mortgage affordability). Mortgage lub bank broker ustalający zdolność może wtedy wystosować Decision in Principle, które jest potwierdzeniem zdolności kredytowej.
Czym jest flexible mortgage?
Jest to elastyczna forma kredytu hipotecznego. Dzięki niemu można dokonywać zmian w płatnościach miesięcznych w zależności od sytuacji finansowej, w jakiej się w danym momencie znajdujesz.
Skąd dowiedzieć się, ile będzie wynosić mój kredyt i jak wysokie byłyby raty?
Najpewniejsze informacje na ten temat możesz uzyskać od doradcy finansowego. Skontaktuj się z naszym doradcą finansowym i podaj mu wszelkie potrzebne informacje, a oszacujemy wysokość Twojego kredytu oraz rat.

Zobacz inne usługi z zakresu

Doradztwa finansowego w UK

Kredyty Hipoteczne

Jako doradcy hipoteczni z dostępem do wszystkiego co na rynku, wyjaśnimy Ci, jak dana pożyczka ma się do Twoich specyficznych potrzeb i preferencji.

Kredyt pod wynajem

Jedną z najpopularniejszych form inwestycji w UK jest kupno domu na wynajem. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję na Twoje warunki, dzięki czemu nie wydasz zbyt wiele, a Twoja inwestycja się opłaci.

Ochrona finansowa

Ochrona finansowa polega na tym, abyś miał możliwość zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę i osoby od Ciebie zależne finansowo na wypadek śmierci, choroby, następstw wypadków lub bezrobocia.

Planowanie emerytalne

Służymy pomocą, jeżeli już jesteś na emeryturze i chciałbyś dokonać przeglądu swoich świadczeń, lub jeżeli nosisz się z zamiarem zainwestowania w przyszłą emeryturę.

Ubezpieczenie na życie

Dzięki naszej znajomości rynku w jego bieżącej formie, możemy dobrze dopasować wszystkie elementy ubezpieczenia do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia dla firm

Ubezpieczenie przedsiębiorstwa jest polisą ubezpieczeniową dla najważniejszych ludzi w firmie, włączając w to Ciebie jako dyrektora lub partnera, oraz pracowników o podstawowym znaczeniu dla biznesu.

Twój dom może zostać przejęty za długi, jeżeli nie spłacasz kredytu hipotecznego w terminie. Niektóre formy pożyczek inwestycyjnych nie są regulowane przez Financial Conduct Authority. Pisanie testamentów nie jest regulowane przez Financial Conduct Authority. City and Country Financial Services jest reprezentantem New Leaf Distribution Limited która jest autoryzowana i nadzorowana przez Financial Conduct Authority Number 460421. Zarejestrowana w Anglii nr. 5520001. Zarejestrowany adres: Princess Caroline House, 1 High Street, 1st Floor, Southend on Sea SS1 1JE. | Polityka Prywatności